2018-07-27 / People

Honor Roll

Kennebunk High School

Fourth quarter

Freshmen

High honors: Nicholas Albaum, Jack Andrews, Emily Archibald, Talia Banglmaier, Quinn Battagliese, Sydney Brown, Zak Burgess, Lilian Burne, Hannah Cartwright, Samantha Chaves, Owen Chestnut, Katherine Coburn, Taryn Comegys, Caleb Congdon, Neely Connor, Taylor Creech, Nathaniel Cripps, Kiara Davis, Dominic DeFeo, Madison Demmons, Irish Dils, Lance Dinino, Toby Dunne, Cooper Durcan, Olivia Durham, Sarah Durham, Garrett Erickson-Harris, Myra Esquivel, Kevin Finn, Danielle Gassman, Phebe Grant, Sarah Hetzel, Sophia Hines, Aubrey Howard, Thomas Johns, Thomas Johnson, Abigail Larrabee, Abigail Lemieux, Oliver Leonard, William Lindstrom, Ainsley Luken, Skylar Maloney, Tyler Mann, Benjamin Marquis, Ian Martin, Ruth Metcalfe, Alexander Miale, Matthew Murer, Abigail Nolette, Lucy O’Neil, Matteson Orendorf, Liana Osgood, Ryan Parsons, Liam Prichard, Corinna Rec, Hannah Rickert, Madelyn Robbie-Johnston, Zachary Robbie-Johnston, Ashley Robinson, Lily Schwartzman, Libby Shea, Maeve Sheehan, Katherine Sullivan, Samuel Tartre, Jasmine Thomas, Connor Thompson, Joseph Thompson, Luke Towne, Lillian Tryon-Nadeau, Leah Wimpfheimer and Makayla Wright.

Honors: Mason Aiello, Emily Angelichio, Taylor Beyea, Maximillian Bordas, Tate Brown, Rachel Cameron, Elanna Carroll, Anthony Chukwu, Dean Church, Lillian Doherty, Jack Egan, Christopher Fortin, Owen GalloWagoner, Isabella Genest, Samuel Gipson-Turley, Robin Gorham, Ava Gulson, Caitlin Gyimesi, Thomas Hutchins, Ethan Jellison, Halle Kimball, Riley King, Gavin Kirn, Noah LaRose, Hunter Lachance, Jillian Lapoint, Duni Lowry, Andrew Luddy, Michael Lux, Adrianne McAllister, Mae McDougald, Anela McMichael, Alan Nguyen, Gianna Olson, Jenna Payne, Jackson Pow, Grady Seaward, Nina Sharp, Jacob Sullivan, Noah Sylvanus, Alexandra Tanguay, Aaron Waitt, Courtney White and Reece Wilson.

Sophomores

High honors: James Altham, Declan Archer, Mia Banglmaier, Allie Bennett, Riley Cerabona, Ryan Connors, Augustus Cote, Miranda Durcan, Ethan Eickmann, Connor Ellis, Samuel Emery, Emma Enis, Isabel Fontaine, Benson Furber, Kaylee Gregoire, Isabella Hammond, Emily Hogue, Alex Kapantais, Claudia Kenneway, Abigale Lamontagne, Meghan Lynch, Danah MacLeod, Tobias Macedo, Michaela Machulis, Graham McLaughlin, Lily McMahon, Haley Moody, Ellen Neale, Emma Pelletier, Ethan Roy, Nolan Saunders, Kelly Small, Charlie Smith, Julia Spaulding, Alexander Spooner, Abigail Stevenson, Logan Strauss, Nicholas Teguis, Laszlo Toth, Sarah Weaver, Allison Wuerthner and Ella Yentsch.

Honors: Isabel Allers, Nicole Bilodeau, Laura Braddick, Nicholas Burgess, Timothy Burgess, Grace Campanella, Nicholas Cataldi, Ann Coburn, Alden Coldreck, Julia Connolly, Tiernan Connor, Olivia Cox, Tristan Dugauquier, Nathan Emmons, Parker Fairfeld, Elliot Gere, Maleek Gillard, Grace Girard, Kya Goncalves, Maggie Hebert, Tyler Hurlburt, Charlotte Johnson, William Keene, Elizabeth Kiezulas, Virginia Kirn, Emily L’Heureux, Andrew Ladd, Thomas Lazos, Isabelle Lockard, Anna Mahoney, Zachary Matthews, Riley McDermott, Callister Montembeau, Tyler Moxham, Maxwell Murray, Liam Nelson, Isabelle Okwuosa, Thomas Oliver, Kyle Pasieniuk, Benjamin Quist, Gabriel Ramundo, Kayley Roche, Phillip Rossborough, Robert Sanders, Alaina Schatzabel, Rory Sheehan, Matthew Smith, James Trentalange, Oliver Watts, Hunter Wells and Isabelle Wiggins.

Juniors

High honors: Jason Albaum, Jacquelyn Allaire-MacDonald, Logan Bard, Leah Bolduc, Mason Burke, Molly Burne, Joseph Bush, Catherine Campbell, Emma Chestnut, Abigail Cotton, Delaney Cox, Samantha Creech, Emma Cripps, Hannah D’Orso, Lucia Davis, Dante DeLorenzo, Nicholas Desmarais, Forrest Dils, Abigail Doherty, Juli Ennis, Nels Faul, Alexander Felvinci, Alexander Ferris, Emma Flores, Emma Hackley, Alice Hauser, Brandon Hauser, Molly Hetzel, Trea Hsieh-Lewis, Alvaro Huezo Coto, Zachary Johnson, Jake Kitterman, Chase Lamontagne, Panagiotis Lazos, Abby Lennon, Aidan McEnaney, Charles Metcalfe, Cameron Munro, Meg Noble, Joseph Parent, Lydia Pietrowski, Chloe Pizey, Eli Richardson, Allison Rickert, Peter Sachs, Morgan Sharp, Derek Smith, Grace Soucy, Eva Stackpole, Linnea Sullivan, Trevor Sutton, Olivia Sweet, Abigail Thibeau, Sophie Thompson, Samuel Vaccaro, Thomas VanDeinse, Michael Walsh, Alexandra Weisheit, and Ian Zogg.

Honors: Lucas Brown, Grace Burritt, Thomas Charlton, Jacob Cook, Caleb Dumas, Jessica Dupler, Nathaniel Durham, Colby Ellis, Mackenzie Esquivel, Charlotte Finer, Alison Finn, Lia Hansen, Alaina Heseltine, Christine Jarowicz, Holden Johnson, William Jones, Elizabeth Kellett, Benjamin Ladlow, Caroline Lowery, Casen Luck, Kevin McDonnell, Amelia Nelson, Owen O’Toole, Julia Plaisted, Nicholas Robinson, Brendan Rynne, Evan Schindler, Carter Stevens, Zackary Sullivan, Grace Thompson, Caitlin Whalen, Caitlin Wolff, Margaret Yemma and Leah Zunser.

Seniors

High honors: Olivia Aiken, Sophia Allaire MacDonald, Dakota Aylward-Frank, Nicholas Barry, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Daniel Behrens, Saraphina Birtolo, William Blastos, Alec Burr, Cole Cerabona, Ian Connors, Mary Couturier, Kylie DeFeo, Elizabeth Elkington, Evan Enis, Mary Everett, Lenore Famosi, Tyler Fenderson, Elizabeth Flynn, Christopher Grady, Kayla Gralia, Britney Gregoire, Lindsey Gregoire, Adia Grogan, Lila Harakles, Ava Haritos, Sarah Harmon, Eryn Harrington, Abigail Iafolla, Kiera Kenneally, William Kenneway, Piper Kingston, Gabriella Kudas, Brady Lamontagne, Chloe Leonard, Sarah MacKinnon, Mackenzie MacLeod, Angelina Macedo, Sydney Macedo, Owen Manahan, Amelia Marquez, Olivia Mc- Lean, Julia Milligan, Abigail Montembeau, Kate Moore, Mia Murray, Christopher Nagorniak, Maggie Nguyen, Michelle Parrish, Andrew Pastorelli, Emma Patterson, Rachel Petrarca, Eric Powers, Jack Reetz, Alexander Robbie Johnston, Evie Roop, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Hallie Schwartzman, Morgan Shmalo, Grant Shotwell, Jordyn Sullivan, Merredith Thibodeau, Osiris Thomas and Grace West.

Honors: Leah Bridgham, Benjamin Brooks, Brianna Brown, Emily Corleto, Kala Cummings, Carlyn Davis, William Gardner, Ava Gaulkin, Erin Gorton, John Gurski, Emily Hickey, Maxim LeBlanc, Patricia Mankin, Kody Martin, Marco Morin, Eli Mowry, Owen Nelson, Taylor Rich, Samantha Rouillard, Spenser Rynne, Brennan Schatzabel, Sophia Smith, George Spaulding, Kurt Stentiford, Emily Temple, Gabriel Vesenka and Sydney Waitt.

Return to top