2018-07-27 / People

Honor Roll

Middle School of the Kennebunks

Fourth quarter

Sixth grade

High honors: John Angelichio, Maria Celestina Arroyo, Keara Battagliese, Emma Belanger, Olivia Bishop, Oliver Boxall, Morgan Buco, Gillian Camp, Thomas Canas, McKenzie Caron, William Celi, Ashleigh Cluff, Alexis Cousens, Anson Cox, George Cutone, Kennady Cyr, Christopher Dakers, Dakota Dow, Quinn Downing, Jillian Elkins, Hailey Ewing, Bennett Ewy, Matthew Ewy, Turner Fadiman, Seamus Faherty, Miranda Godek, Delaney Gordon, Sophia Grassi, Ava Hackley, Jaime Harrington, Danielle Hersom, Ella Highbarger, Anya Horne, Robert Jacanin, Samuel Jacanin, Isaac Kahn, Calia Keenan, Caden Lacadie-Bolduc, George Lazos, Fiona Mahony, Campbell Maurer, Ambrose Maynes, Edwin McCarron, Cassie Midgley, Tatum Milley, Evan Mills, Ian Morrison, Olivia Murray, Mara Muse, Penelope Nadeau, Samantha Nill, Sophia Notine, Laird O’Brien, Micah Osgood, Anthony Palmeri, Anelise Peterson, Hannah Ramundo, Jaxson Redmond, Hannah Roche, Louise Roper, David Rush, Nathaniel Scardino, Andrew Sliwkowski, Elisa Smith, Austin St. Jean, Madison Stevens, Dakota Stone, Carter Sweeney, Amelia Tartre, Eden Thurm, Emelia Towne, Mia Trentalange, Hannah Viden, Trevor Williams, Noah Williamson, Ella Wilson and Lily Wright.

Seventh grade

High honors: Maxwell Aiello, Andrew Atwater, Kathryn Barry, Grace Bergeon, Renee Bergeon, Cali Bernier, Matilda Bordas, Katie Braddick, Annalise Cowing, Flynn Crean, Kylie Day, James DiGiovanni, Matthew Durcan, Ava Feeney, Sophie Ferrick, Maya Flores, Ava Ford, Hayden Furber, Colin Gaucher, Lily Gauthier, Sophia Gironda, Kai Glidden, Delaney Grant, Angelina Griffin, Zia Gulson, Emily Hansen, Alana Harrison, Emma Hussey, Jameson Kendrick, Jack Kennie, Miles Kohler, Claire Luken, Noah Manning, Morris McCall, Margaret McEwen, Eamon McGlashan, Lily McGovern, Eric Milligan, Sawyer Montembeau, Bernadette Nelson, John O’Brien, Anthony Oliver, Maxwell Orendorf, Kylie Parsons, Abigail Pelletier, Hope Poore, Janelle Powell, Ella Richardson, Isabella Rossborough, Kaitlyn Schoener, Ruby Sliwkowski, Rebecca Taggart, Timothy Teguis, Elisabeth Thombs, Mickenon Walters, Camden Webber and Peyton West.

Eighth grade

High honors: Tyler Adams, Annika Barstow, Cooper Belo, Cole Binette, Ella Boxall, Nora Burke, Elizabeth Dakers, Garrett Dickinson, Sofie Dumas, Sydney Dumas, Sophia Esch, Brianna Flanders, Bryce Gagne, Arija Grant, Elaina Hammond, Mary Hauser, Lydia Highbarger, Mackenzie Howard, Ethan Kahn, Connor Keefe, Joseph Kiezulas, Isaac Leveille, Ian MacDonald, Owen Marquez, Eliza Mason, Hazel McEnaney,

Samantha McGrath, Ainsley Morrison, Robert Moxham, Ian Murray, Margaret Nelson, Nika O’Reilly, Lauren Poulin, Rowan Pow, Camilla Rawlings, Isabella Real, Alexandre Reed, Mae Richardson, Elaina Rioux, Sarah Rosen, Kate Russell, Landon Schwartzman, Molly Sweeney, Sophie Turner, Caroline Van Hemel, Alexandra Verna and Kaia Wirth

Sixth grade

Honors: Tyler Alexander, Elliot Barron, Jonah Barstow, Olivia Barth, Lillian Belanger, Ryan Bingham, Andrew Burnham, Nicholas Cipolla, Dylan Cyr, Kara Deeny, Braden Draghetti, Karl Frost, Emily Gagne, Kayleigh Garrity, Callie Gogos, Keegan Gralia, Connor Harlow, Samuel Harris, Jake Hebert, Drew Highbarger, Aiden Horgan, Angelika Ivanov, Michelle Kane, Chance Lauer, Brandon Lemire, Joseph Lindstrom, Piper Lowry, Casey Maguire, Jaden McCabe, Angela Moreno, John Mulligan, McKenna Patterson, Xander Pettis, Henry Read, Trey Richardson, Ashlee Rockwell, Benjamin Rossics, Lorien Schulte, Andrew Stevens, Caleb Stevens, Kaitlyn Trefry and Oliver White.

Seventh grade

Honors: Grace Archer, Anna Batchelder, Avah Bedard, Nichole Bennett, Nicholas Brierley, Sarah Cameron, Jack Cataldi, Barrett Connor, Edie Cornell, MingGe Daley, Mckenna Demmons, Ella Devoid, Adelaide Drew, Zoe Gott, Emily Hutchins, Laila Kea, Victoria Ladd, Andrea Lamontagne, Sophia Leach, Brady Lemieux, Margo Limmer, Pavina Luanglath, Quinn MacDonald, Cassandra Mackenzie, Jake Maloney, Samuel Marquis, Aran Martin, Chloe Matthews, Frank McDougald, John McKinney, Lidya McLaughlin, Jacob Morris, Abigail Mullen, John Ogden, Adora Olise, Elena Pike, Ethan Prichard, Isabel Read, Ruby Rodriguez, Danielle Soucy, Caleb Thill, Emma Thomas, Judith Thorner, Joshua Tufts, Chelsea Valliere and Haydn Wells

Eighth grade

Honors: Sean Agakian, Keegan Andrews, Connor Barrett, Hannah Beaupre, Kimberly Bennett, Mallory Boarts, Lucien Breault, Taylor Bruhl, Morgan Butler, Andrea Collin, Lola Cook, Virginia Crimp, Douglas Doane, Maya Eichorn, Elsa Engesser, Eliza Eon, Finley Fairfield, Trevor Fecko, Samantha Fortin, Arianna Fourtzialas Price, Alexa Goncalves, Elias Grabowski, Ivy Hammer-Gumbrell, Bailey Hanson, Reilly Holder, Jack Johnson, Ty Kane, Andrew Keene, Kendall Kennedy, Jacek Kudas, Ava Kull, Noah LaCoursiere, Callie LaRose, Chase MacIver, Kyle Maguire, Lily Martin, Audrey McEnaney, Connor McGarry, Alec Midgley, Lucas Nadeau, Alyson Nagorniak, Maddison Pike, Noelle Plaisted, Rachael Plaisted, Marston Poore, Grace Radel, Maura Ragnarsson, Peter Ramundo, Dylan Roche, Emily Rossics, Simone Ruediger, Maeve Saunders, Emma Sayer, Nate Seitz, William Smith, Elized Soule, Emalee Stackpole, Cullen Stevens, Adia Thomas, Nathan-Michael Tyler, Caroline Wendle, Liam Westley, Sadie Yentsch and David York.

Return to top