2018-05-25 / Community

Kennebunk High School

Honor Roll

Third quarter

Freshmen

HIGH HONORS: Mason Aiello, Nicholas Albaum, Jack Andrews, Emily Archibald, Talia Banglmaier, Quinn Battagliese, Sydney Brown, Lilian Burne, Hannah Cartwright, Samantha Chaves, Owen Chestnut, Taryn Comegys, Neely Connor, Taylor Creech, Nathaniel Cripps, Dominic DeFeo, Madison Demmons, Irish Dils, Lance Dinino, Cooper Durcan, Olivia Durham, Sarah Durham, Garrett Erickson-Harris, Myra Esquivel, Kevin Finn, Christopher Fortin, Danielle Gassman, Isabella Genest, Phebe Grant, Sarah Hetzel, Sophia Hines, Thomas Johns, Thomas Johnson, Abigail Lemieux, Oliver Leonard, Ainsley Luken, Michael Lux, Skylar Maloney, Tyler Mann, Benjamin Marquis, Ian Martin, Anela McMichael, Ruth Metcalfe, Alexander Miale, Matthew Murer, Abigail Nolette, Lucy O’Neil, Matteson Orendorf, Liana Osgood, Ryan Parsons, Liam Prichard, Corinna Rec, Hannah Rickert, Madelyn Robbie-Johnston, Zachary Robbie-Johnston, Ashley Robinson, Nina Sharp, Libby Shea, Maeve Sheehan, Katherine Sullivan, Noah Sylvanus, Samuel Tartre, Jasmine Thomas, Luke Towne, Leah Wimpfheimer, and Makayla Wright.

HONORS: Emily Angelichio, Taylor Beyea, Maximillian Bordas, Tate Brown, Zak Burgess, Elanna Carroll, Dean Church, Katherine Coburn, Ella Compton, Caleb Congdon, Donavyn Corcoran, Shaeley Cormier, Kiara Davis, Lillian Doherty, David Dumas, Jack Egan, Owen GalloWagoner, Luc Gaucher, Aiyana Gillard, Samuel Gipson-Turley, Robin Gorham, Ava Gulson, Caitlin Gyimesi, Chase Harakles, Aubrey Howard, Riley King, Gavin Kirn, Noah LaRose, Hunter Lachance, Jillian Lapoint, Abigail Larrabee, William Lindstrom, Duni Lowry, Adrianne McAllister, Mae McDougald, Kobe Morris, Paige Nguyen, Gianna Olson, Jackson Pow, Lily Schwartzman, Lucy Stone, Jacob Sullivan, Matthew Taggart, Connor Thompson, Joseph Thompson, Lillian Tryon-Nadeau and Courtney White.

Sophomores

HIGH HONORS: Isabel Allers, James Altham, Declan Archer, Mia Banglmaier, Allie Bennett, Riley Cerabona, Julia Connolly, Ryan Connors, Augustus Cote, Miranda Durcan, Ethan Eickmann, Connor Ellis, Samuel Emery, Emma Enis, Isabel Fontaine, Benson Furber, Kaylee Gregoire, Isabella Hammond, Emily Hogue, Dylan Johnston, Alex Kapantais, William Keene, Claudia Kenneway, Virginia Kirn, Andrew Ladd, Abigale Lamontagne, Isabelle Lockard, Soudalath Luanglath, Meghan Lynch, Tobias Macedo, Michaela Machulis, Lily McMahon, Callister Montembeau, Haley Moody, Ellen Neale, Emma Pelletier, Ethan Roy, Nolan Saunders, Alaina Schatzabel, Rory Sheehan, Charlie Smith, Abigail Stevenson, Logan Strauss, Nicholas Teguis, Laszlo Toth, Sarah Weaver, Hunter Wells, Emma Westley, Allison Wuerthner and Ella Yentsch.

HONORS: Everett Beals, Laura Braddick, Nicholas Burgess, Timothy Burgess, Grace Campanella, Nicholas Cataldi, Brett Clark, Ann Coburn, Alden Coldreck, Tiernan Connor, Olivia Cox, Dylan Coyne, Tristan Dugauquier, Guliana Dupler, Sophia Ewy, Parker Fairfield, Grace Girard, Wesley Hundley, Charlotte Johnson, Elizabeth Kiezulas, Grant Kull, Thomas Lazos, Danah MacLeod, Anna Mahoney, Zachary Matthews, Riley Mc- Dermott, Liam McEnaney, Maxwell Murray, Isabelle Okwuosa, Kyle Pasieniuk, Nicholas Quigley, Benjamin Quist, Gabriel Ramundo, Kayley Roche, Phillip Rossborough, Robert Sanders, Matthew Smith, Julia Spaulding, Emma Tomasulo, Oliver Watts, Isabelle Wiggins, Silas Woodman and Anna York.

Juniors

HIGH HONORS: Jason Albaum, Jacquelyn Allaire MacDonald, Logan Bard, Leah Bolduc, Lucas Brown, Mason Burke, Joseph Bush, Catherine Campbell, Emma Chestnut, Abigail Cotton, Delaney Cox, Samantha Creech, Emma Cripps, Hannah D’Orso, Lucia Davis, Dante DeLorenzo, Nicholas Desmarais, Abigail Doherty, Nathaniel Durham, Juli Ennis, Nels Faul, Alexander Felvinci, Alexander Ferris, Alison Finn, Emma Flores, Emma Hackley, Alice Hauser, Brandon Hauser, Molly Hetzel, Lindsay Hill, Trea Hsieh-Lewis, Alvaro Huezo Coto, Zachary Johnson, Elizabeth Kellett, Chase Lamontagne, Panagiotis Lazos, Abby Lennon, Casen Luck, Charles Metcalfe, Meg Noble, Joseph Parent, Chloe Pizey, Julia Plaisted, Eli Richardson, Allison Rickert, Peter Sachs, Morgan Sharp, Derek Smith, Eva Stackpole, Linnea Sullivan, Trevor Sutton, Olivia Sweet, Abigail Thibeau, Sophie Thompson, Samuel Vaccaro, Thomas VanDeinse, Caitlin Whalen and Ian Zogg.

HONORS: Joseph Bergeon, Molly Burne, Thomas Charlton, Jacob Cook, Taylor Davis, Forrest Dils, Caleb Dumas, Jessica Dupler, MacKenzie Esquivel, Laura Farmer, Brede Gibson, William Jones, Jake Kitterman, Benjamin Ladlow, Seth Lefebvre, Caroline Lowery, Kevin McDonnell, Grace McGovern, Cameron Munro, Walker Robinson, Meg Russell, Evan Schindler, Cameron Small, Grace Soucy, Kailee Starr, Carter Stevens, Conor Stevens, Zackary Sullivan, Grace Thompson, Jacob Towne, Michael Walsh, Alexandra Weisheit, Gabriel Wilson, Caitlin Wolff, Margaret Yemma and Leah Zunser.

Seniors

HIGH HONORS: Olivia Aiken, Sophia Allaire-Mac- Donald, Dakota Aylward-Frank, Nicholas Barry, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Daniel Behrens, Saraphina Birtolo, William Blastos, Leah Bridgham, Britta Brown, Cole Cerabona, Ian Connors, Mary Couturier, Kylie DeFeo, Elizabeth Elkington, Evan Enis, Mary Everett, Lenore Famosi, Elizabeth Flynn, Erin Gorton, Kayla Gralia, Adia Grogan, Sarah Harmon, Cole Hoffman, Abigail Iafolla, Kiera Kenneally, William Kenneway, Justin King, Gabriella Kudas, Chloe Leonard, Sarah MacKinnon, Mackenzie MacLeod, Angelina Macedo, Amelia Marquez, Olivia McLean, Julia Milligan, Abigail Montembeau, Mia Murray, Christopher Nagorniak, Trevor Nelson, Maggie Nguyen, Michelle Parrish, Rachel Petrarca, Jack Reetz, Alexander Robbie-Johnston, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Hallie Schwartzman, Morgan Shmalo, Grant Shotwell, Jordyn Sullivan, Merredith Thibodeau, Osiris Thomas and Grace West.

HONORS: Natalee Bickford, Brianna Brown, Alec Burr, Gabriel Calandri, Kala Cummings, Carlyn Davis, Cole Dickinson, Ava Gaulkin, Christopher Grady, Britney Gregoire, Lindsey Gregoire, Ava Haritos, Eryn Harrington, Bryan Hickey, Matthew Holm, Joshua LaRoche, Brady Lamontagne, Maxim LeBlanc, Owen Manahan, Patricia Mankin, Kody Martin, Jack Mason, Kate Moore, Isabelle Mosher, Owen Nelson, Jack Patterson, Lucas Richardson, Taylor Roberts, Forrest Robie, Evie Roop, Samantha Rouillard, Ryan Scott, Sophia Smith, Eliara Spinney, Emily Temple, Gabriel Vesenka, Sydney Waitt and William Zub.

Return to top