2018-02-23 / Community

Honor Roll

Kennebunk High School

Second quarter

Freshmen

High honors: Nicholas Albaum, Jack Andrews, Emily Archibald, Talia Banglmaier, Quinn Battagliese, Sydney Brown, Zak Burgess, Lilian Burne, Hannah Cartwright, Samantha Chaves, Owen Chestnut, Taryn Comegys, Neely Connor, Taylor Creech, Nathaniel Cripps, Dominic DeFeo, Madison Demmons, Irish Dils, Lance Dinino, Cooper Durcan, Olivia Durham, Sarah Durham, Garrett Erickson Harris, Myra Esquivel, Kevin Finn, Christopher Fortin, Danielle Gassman, Luc Gaucher, Isabella Genest, Phebe Grant, Ava Gulson, Sarah Hetzel, Sophia Hines, Hope Hoffman, Thomas Johns, Thomas Johnson, Abigail Lemieux, Oliver Leonard, Ainsley Luken, Michael Lux, Skylar Maloney, Tyler Mann, Benjamin Marquis, Ian Martin, Mae McDougald, Anela McMichael, Ruth Metcalfe, Alexander Miale, Matthew Murer, Abigail Nolette, Lucy O’Neil, Matteson Orendorf, Liana Osgood, Ryan Parsons, Jackson Pow, Liam Prichard, Hannah Rickert, Madelyn Robbie-Johnston, Zachary Robbie-Johnston, Ashley Robinson, Lily Schwartzman, Nina Sharp, Libby Shea, Maeve Sheehan, Katherine Sullivan, Samuel Tartre, Jasmine Thomas, Connor Thompson, Luke Towne, Lillian Tryon-Nadeau, Leah Wimpfheimer and Makayla Wright.

Honors: Emily Angelichio, Taylor Beyea, Maximillian Bordas, Tate Brown, Dean Church, Katherine Coburn, Ella Compton, Caleb Congdon, Donavyn Corcoran, Cooper Crowther, Kiara Davis, Annabel Doane, Lillian Doherty, Jack Egan, Aiyana Gillard, Samuel Gipson-Turley, Robin Gorham, Caitlin Gyimesi, Aubrey Howard, Thomas Hutchins, Ethan Jellison, Zachary Jones, Halle Kimball, Gavin Kirn, Kelly Kitterman, Noah LaRose, Hunter Lachance, Sarah Ladlow, Jillian Lapoint, Abigail Larrabee, William Lindstrom, Duni Lowry, Andrew Luddy, Elsa Molarsky, Kobe Morris, Paige Nguyen, Jessica Nill, Gianna Olson, Jenna Payne, Olivia Raymond, Corinna Rec, Atticus Roop, Jacob Sullivan, Noah Sylvanus, Matthew Taggart, Alexandra Tanguay, Joseph Thompson, Harley Toomey, Nathan Upton, Aaron Waitt, Courtney White and Reece Wilson.

Sophomores

High honors: James Altham, Declan Archer, Mia Banglmaier, Allie Bennett, Nicole Bilodeau, Grace Campanella, Nicholas Cataldi, Riley Cerabona, Julia Connolly, Ryan Connors, Augustus Cote, Olivia Cox, Miranda Durcan, Ethan Eickmann, Emma Enis, Parker Fairfield, Isabel Fontaine, Benson Furber, Kaylee Gregoire, Emily Hogue, Dylan Johnston, Alex Kapantais, William Keene, Claudia Kenneway, Abigale Lamontagne, Meghan Lynch, Danah MacLeod, Tobias Macedo, Michaela Machulis, Graham McLaughlin, Lily McMahon, Haley Moody, Ellen Neale, Kyle Pasieniuk, Emma Pelletier, Gabriel Ramundo, Ethan Roy, Nolan Saunders, Alaina Schatzabel, Rory Sheehan, Abigail Stevenson, Logan Strauss, Nicholas Teguis, Laszlo Toth, Sarah Weaver, Hunter Wells, Emma Westley and Allison Wuerthner.

Honors: Isabel Allers, Lilly Barros, Laura Braddick, Nicholas Burgess, Timothy Burgess, Kylie Campbell, Brett Clark, Ann Coburn, Alden Coldreck, Tiernan Connor, Tristan Dugauquier, Connor Ellis, Samuel Emery, Nathan Emmons, Isabella Hammond, Tyler Hurlburt, Charlotte Johnson, Elizabeth Kiezulas, Virginia Kirn, Grant Kull, Andrew Ladd, Thomas Lazos, Isabelle Lockard, Soudalath Luanglath, Lily Madden, Anna Mahoney, Zachary Matthews, Riley McDermott, Callister Montembeau, Tyler Moxham, Maxwell Murray, Liam Nelson, Isabelle Okwuosa, Nicholas Quigley, Benjamin Quist, Phillip Rossborough, Robert Sanders, Charlie Smith, Matthew Smith, Brandon Stentiford, James Trentalange, Daniel Walker-Dubay, Oliver Watts, Isabelle Wiggins, Ella Yentsch and Anna York.

Juniors

High honors: Leah Bolduc, Lucas Brown, Mason Burke, Molly Burne, Joseph Bush, Catherine Campbell, Emma Chestnut, Abigail Cotton, Delaney Cox, Samantha Creech, Emma Cripps, Hannah D’Orso, Lucia Davis, Dante DeLorenzo, Nicholas Desmarais, Forrest Dils, Abigail Doherty, Nathaniel Durham, Colby Ellis, Juli Ennis, MacKenzie Esquivel, Nels Faul, Alexander Felvinci, Alexander Ferris, Emma Flores, Emma Hackley, Alice Hauser, Brandon Hauser, Isabel Hauser, Molly Hetzel, Lindsay Hill, Trea Hsieh-Lewis, Zachary Johnson, Elizabeth Kellett, Jake Kitterman, Chase Lamontagne, Panagiotis Lazos, Abby Lennon, Casen Luck, Aidan McEnaney, Meg Noble, Chloe Pizey, Eli Richardson, Allison Rickert, Morgan Sharp, Cameron Small, Derek Smith, Grace Soucy, Eva Stackpole, Carter Stevens, Linnea Sullivan, Trevor Sutton, Olivia Sweet, Abigail Thibeau, Sophie Thompson, Jacob Towne, Samuel Vaccaro, Thomas VanDeinse, Caitlin Whalen, Ian Zogg and Leah Zunser.

Honors: Jason Albaum, George Anderson, Logan Bard, Joseph Bergeon, Margaret Booth, Alexander Champagne, Thomas Charlton, Lily Costa, Liam Crowley, Taylor Davis, Caleb Dumas, Jessica Dupler, Kayla Fadiman, Charlotte Finer, Alison Finn, Thomas Fowles, Brede Gibson, Lia Hansen, Alaina Heseltine, Alvaro Huezo Coto, Sophia Ingham, William Jones, Benjamin Ladlow, Cameron Lovejoy, Caroline Lowery, Kevin Mc- Donnell, Charles Metcalfe, Cameron Munro, Joseph Parent, Lydia Pietrowski, Julia Plaisted, Walker Robinson, James Rogers, Evan Schindler, Conor Stevens, Zackary Sullivan, Grace Thompson, Michael Walsh, Riley Washburn, Alexandra Weisheit, Caitlin Wolff and Margaret Yemma.

Seniors

High honors: Olivia Aiken, Dakota Aylward-Frank, Nicholas Barry, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Daniel Behrens, Natalee Bickford, Saraphina Birtolo, William Blastos, Cole Cerabona, Ian Connors, Kylie DeFeo, Elizabeth Elkington, Evan Enis, Mary Everett, Elizabeth Flynn, Christopher Grady, Kayla Gralia, Lindsey Gregoire, Adia Grogan, Ava Haritos, Sarah Harmon, Eryn Harrington, Cole Hoffman, Abigail Iafolla, Kiera Kenneally, William Kenneway, Katja Kosmala, Brady Lamontagne, Chloe Leonard, Sarah MacKinnon, Mackenzie MacLeod, Owen Manahan, Amelia Marquez, Julia Milligan, Abigail Montembeau, Mia Murray, Christopher Nagorniak, Trevor Nelson, Maggie Nguyen, Rachel Petrarca, Jack Reetz, Alexander Robbie-Johnston, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Hallie Schwartzman, Jordyn Sullivan, Merredith Thibodeau, Osiris Thomas and Sydney Waitt.

Honors: Leah Bridgham, Brianna Brown, Britta Brown, Carolanne Clark, Emily Corleto, Mary Couturier, Kala Cummings, Carlyn Davis, Cole Dickinson, Lenore Famosi, Ryan Ferrick, Erin Gorton, Britney Gregoire, John Gurski, Lila Harakles, Gabriella Kudas, Maxim LeBlanc, Madeline Leavy-Rosen, Marcus Luddy, Jade MacKilligan, Sydney Macedo, Patricia Mankin, Kody Martin, Olivia McLean, Kate Moore, Marco Morin, Isabelle Mosher, Andrew Pastorelli, Jacob Quigley, Lucas Richardson, Forrest Robie, Evie Roop, Samantha Rouillard, Brennan Schatzabel, Ryan Scott, Morgan Shmalo, George Spaulding, Eliara Spinney, Emily Temple, Gabriel Vesenka, John Weaver, Grace West and Edward York.

Return to top