2017-05-12 / Community

Honor Roll

Kennebunk High School

Quarter 3

Freshmen

HIGH HONORS: James Altham, Declan Archer, Mia Banglmaier, Allie Bennett, Nicole Bilodeau, Grace Campanella, Nicholas Cataldi, Riley Cerabona, Julia Connolly, Tiernan Connor, Ryan Connors, Augustus Cote, Olivia Cox, Guiliana Dupler, Miranda Durcan, Ethan Eickmann, Connor Ellis, Samuel Emery, Emma Enis, Parker Fairfield, Isabel Fontaine, Benson Furber, Elliot Gere, Kaylee Gregoire, Isabella Hammond, Emily Hogue, Tyler Hurlburt, Charlotte Johnson, Dylan Johnston, Alex Kapantais, William Keene, Claudia Kenneway, Elizabeth Kiezulas, Virginia Kim, Andrew Ladd, Abigale Lamontagne, Soudalath Luanglath, Meghan Lynch, Tobias Macedo, Michaela Machulis, Danah MacLeod, Graham McLaughlin, Lily McMahon, Haley Moody, Tyler Moxham, Ellen Neale, Isabelle Okwuosa, Kyle Pasieniuk, Emma Pelletier, Ethan Roy, Nolan Saunders, Alaina Schatzabel, Rory Sheehan, Kelly Small, Matthew Smith, Abigail Stevenson, Nicholas Teguis, Laszlo Toth, James Trentalange, Sarah Weaver, Hunter Wells, Allison Wuerthner and Ella Yentsch.

HONORS: Lilly Barros, Carsten Bentley, Laura Braddick, Nicholas Burgess, Timothy Burgess, Kylie Campbell, Brett Clark, Alden Coldreck, Brooks Desrosiers, Sophia Ewy, Grace Girard, Maggie Hebert, Lydia Howarth, Thomas Lazos, Ethan Leonard, Isabelle Lockard, Lily Madden, Zachary Matthews, Riley McDermott, Liam McEnaney, Callister Montembeau, Maxwell Murray, Liam Nelson, Thomas Oliver, Benjamin Quist, Sean Radel, Kayley Roche, Phillip Rossborough, Charles Spinney, Brandon Stentiford, Hayden Trufant, Kelaya Valliere, Tagan Vance, Sydney Vermette, Oliver Watts, Isabelle Wiggins and Silas Woodman.

Sophomores

HIGH HONORS: Jason Albaum, Mason Burke, Molly Burne, Catherine Campbell, Emma Chestnut, Jacob Cook, Abigail Cotton, Delaney Cox, Emma Cripps, Hannah D’Orso, Lucia Davis, Taylor Davis, Dante DeLorenzo, Nicholas Desmarais, Forrest Dils, Abigail Doherty, Caleb Dumas, Nathaniel Durham, Colby Ellis, Juli Ennis, Laura Farmer, Nels Faul, Alexander Felvinci, Emma Flores, Emma Hackley, Zachary Hannon, Alice Hauser, Brandon Hauser, Isabel Hauser, Molly Hetzel, Lindsay Hill, Trea Hsieh-Lewis, Chase Lamontagne, Panagiotis Lazos, Caroline Lowery, Casen Luck, Charles Metcalfe, Cameron Munro, Meg Noble, Joseph Parent, Lydia Pietrowski, Chloe Pizey, Julia Plaisted, Eli Richardson, Allison Rickert, Nicholas Robinson, Cameron Small, Eva Stackpole, Nathaniel Stauss, Carter Stevens, Trevor Sutton, Olivia Sweet, Abigail Thibeau, Sophie Thompson, Samuel Vaccaro, Thomas VanDeinse, Alexandra Weisheit, Caitlin Whalen and Ian Zogg.

HONORS: Logan Bard, Joseph Bergeon, Leah Bolduc, Andrew Brigham, Lucas Brown, Sophie Burchill, Joseph Bush, Alexander Champagne, Thomas Charlton, Lily Costa, Liam Crowley, Jacob Cyr, Wenter Dugovic, Jessica Dupler, MacKenzie Esquivel, Kayla Fadiman, Alexander Ferris, Charlotte Finer, Alison Finn, Brede Gibson, Grace Howard, Christine Jarowicz, Zachary Johnson, William Jones, Elizabeth Kellett, Aidan McEnaney, Amelia Nelson, Taylor Nguyen, Walker Robinson, James Rogers, Colby Roy, Evan Schindler, Linnea Sullivan, Maddison Tassinari, Grace Thompson, Jacob Towne, Michael Walsh, Riley Washburn, Morgan Welch-Thompson, Claudia Whorton, Gabriel Wilson, Tristan Wirth, Caitlin Wolff and Margaret Yemma.

Juniors

HIGH HONORS: Olivia Aiken, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Natalee Bickford, Saraphina Birtolo, William Blastos, Britta Brown, Gabriel Calandri, Cole Cerabona, Ian Connors, Emily Corleto, Mary Couturier, Kylie DeFeo, Elizabeth Elkington, Evan Enis, Lenore Famosi, Elizabeth Flynn, Ava Gaulkin, Christopher Grady, Lindsey Gregoire, Adia Grogan, Ava Haritos, Sarah Harmon, Eryn Harrington, Cole Hoffman, Kiera Kenneally, Justin King, Piper Kingston, Maxim LeBlanc, Hannah Liautaud, Angelina Macedo, Sarah MacKinnon, Mackenzie MacLeod, Owen Manahan, Patricia Mankin, Amelia Marquez, Ju- lia Milligan, Mia Murray, Owen Nelson, Trevor Nelson, Maggie Nguyen, Jack Reetz, Lucas Richardson, Alexander Robbie-Johnston, Evie Roop, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Brennan Schatzabel, Hallie Schwartzman, Ryan Scott, Morgan Shmalo, Jordyn Sullivan, Merredith Thibodeau, Osiris Thomas, Isabel Toth, Gabriel Vesenka, and Grace West.

HONORS: Devin Bard, Nicholas Barry, Leah Bridgham, Carolanne Clark, Kala Cummings, Carlyn Davis, Cole Dickinson, Keegan Donaher, Mary Everett, Ryan Ferrick, Erin Gorton, Kayla Gralia, Britney Gregoire, John Gurski, Isabel Harms, Bryan Hickey, Emily Hickey, Anna Howarth, Hannah Johnson, William Kenneway, Gabriella Kudas, Brady Lamontagne, Joshua LaRoche, Madeline Leavy-Rosen, Chloe Leonard, Marcus Luddy, Kyla Lynch, Jade MacKilligan, Olivia McLean, Samuel Miale, Kate Moore, Cameron Neale, Emma Patterson, Rachel Petrarca, Forrest Robie, Samantha Rouillard, Sophia Smith, Kurt Stentiford, Louisa Strachan, Alysson Tarr, Connor Tarr, Sydney Waitt, John Weaver, Justin Williams, Edward York, Thomas Zub and William Zub.

Seniors

HIGH HONORS: Samantha Abelson, Matthew Albaum, Lukas Alexandre, Kaitlyn Anderson, Eliza Bartlett, Joshua Bremser, Elizabeth Cain, Madalyn Chapman, Camden Connor, Lydia Corcoran, Ally Coughlan, Robert Davis, Spencer Desrochers, Leah Dumas Caleb Eickmann, Hayley Emmons, Kyle Emmons, Dakota Ewy, Gabrielle Fogg, Madison Harakles, Elizabeth Heikkinen, Emily Hill, Louise Holway, Eliza Johnson, Jamie Johnson, John Kiley, Katherine Koch, Alissa Kruszenski, Olivia Kudas, Kristin L’Heureux, Nathan Ladd, Abigail Langley, Madison Lux, Mimi MacKilligan, Nathan Masteller, Grace Mastrangelo, Angus McLean, Ethan Miller,

Ivan Mulcahy, Emma Murphy, Alexis Nichols, Renee Nichols, Quinn Normandeau, Wynn Oakman, Cassandra Pastorelli, Leah Payne, Hannah Richelieu, Lauren Richelieu, Jocelyn Rocray, Katharina Roese, Emma Rogers, Gabrielle Roy, Ella Rumpf, Casey Schatzabel, Chloe Smith, Emma Stevens, Sierra Tartre, Hannah Thomson, Nathan Watts, Brenden Whitten, Justin Wiggins, Madisson Wills, Samantha Witkus, Lilly Wolff, Hayley Wuerthner and Logan Zandri.

HONORS: Juliet Auman, Mallory Burchill, Sabrina Cabral, Anna Cressey, Hannah Dente, Miles Eaton, Jayne Emmons, Ramona Ervin-Dickson, Allison Ferrick, Allie Gregoire, Grace Grenier, Sadie Gusha, Kyle Hardy, Ethan King, Joshua Lavallee, Erin Magaw, Kate Mallory, Lucas Marquis, Michael Mclean, Ashlyn Moran, Liesl Quigley, Nolan Ragnarsson, Sydney Richelieu, Kylie Rossborough, Hannah Sheehan, Caleb Shields, Jakub Simicak, Sarah Thill, Kaila Thomas and Bronson Welch-Thompson.

Return to top