2016-12-09 / Community

Honor Roll

Kennebunk High School

Quarter 1

Freshmen

High honors: James Altham, Declan Archer, Mia Banglmaier, Everett Beals, Allie Bennett, Nicole Bilodeau, Laura Braddick, Grace Campanella, Kylie Campbell, Riley Cerabona, Brett Clark, Alden Coldreck, Julia Connolly, Tiernan Connor, Ryan Connors, Augustus Cote, Olivia Cox, Miranda Durcan, Ethan Eickmann, Connor Ellis, Samuel Emery, Emma Enis, Parker Fairfield, Isabel Fontaine, Benson Furber, Elliot Gere, Kaylee Gregoire, Isabella Hammond, Emily Hogue, Charlotte Johnson, Dylan Johnston, Lena Kapantais, William Keene, Claudia Kenneway, Elizabeth Kiezulas, Virginia Kirn, Andrew Ladd, Abigale Lamontagne, Soudalath Luanglath, Meghan Lynch, Tobias Macedo, Michaela Machulis, Danah MacLeod, Lily Madden, Graham Mc- Laughlin, Lily McMahon, Haley Moody, Tyler Moxham, Ellen Neale, Kyle Pasieniuk, Emma Pelletier, Benjamin Quist, Kayley Roche, Ethan Roy, Nolan Saunders, Alaina Schatzabel, Rory Sheehan, Kelly Small, Matthew Smith, Brandon Stentiford, Abigail Stevenson, Nicholas Teguis, Laszlo Toth, James Trentalange, Sarah Weaver, Hunter Wells, Emma Westley, Allison Wuerthner and Ella Yentsch.

Honors: Isabel Allers, Lilly Barros, Elona Bodwell, Taylor Brooks, Timothy Burgess, Ariel Calandri, Guliana Dupler, Nathan Emmons, Sophia Ewy, Brian Foisy, Grace Girard, Maya Harvie, Lydia Howarth, Rosalie Langone, Thomas Lazos, Isabelle Lockard, Zachary Macisso, Camron Martin, Zachary Matthews, Riley McDermott, Callister Montembeau, Maxwell Murray, Liam Nelson, Isabelle Okwuosa, Sean Radel, Gabriel Ramundo, Owen Reetz, Phillip Rossborough, Charlie Smith, Hayden Trufant, Jackson Tushin, Tagan Vance, Daniel Walker-Dubay, Alicia Wallace, Oliver Watts, Isabelle Wiggins, Silas Woodman and Anna York.

Sophomores

High honors: Jason Albaum, Joseph Bergeon, Leah Bolduc, Margaret Booth, Sophie Burchill, Mason Burke, Catherine Campbell, Emma Chestnut, Delaney Cox, Samantha Creech, Emma Cripps, Hannah D’Orso, Lucia Davis, Dante DeLorenzo, Nicholas Desmarais, Forrest Dils, Abigail Doherty, Caleb Dumas, Nathaniel Durham, Colby Ellis, Juli Ennis, Nels Faul, Alexander Felvinci, Charlotte Finer, Emma Flores, Alice Hauser, Brandon Hauser, Isabel Hauser, Molly Hetzel, Lindsay Hill, Grace Howard, Trea Hsieh-Lewis, Chase Lamontagne, Panagiotis Lazos, Abby Lennon, Caroline Lowery, Hannah Marquis, Aidan McEnaney, Charles Metcalfe, Cameron Munro, Meg Noble, Joseph Parent, Lydia Pietrowski, Chloe Pizey, Julia Plaisted, Eli Richardson, Allison Rickert, Morgan Sharp, Cameron Small, Derek Smith, Carter Stevens, Linnea Sullivan, Trevor Sutton, Olivia Sweet, Abigail Thibeau, Sophie Thompson, Samuel Vaccaro, Thomas VanDeinse, Alexandra Weisheit, Caitlin Whalen, Satya Williams, Margaret Yemma and Ian Zogg.

Honors: Logan Bard, Andrew Brigham, Molly Burne, Grace Burritt, Joseph Bush, Alexander Champagne, Thomas Charlton, Jacob Cook, Samantha Cook, Lily Costa, Taylor Davis, Wenter Dugovic, Jessica Dupler, MacKenzie Esquivel, Alison Finn, Brede Gibson, Jonathan Guay, Alaina Heseltine, Christine Jarowicz, Zachary Johnson, William Jones, Jake Kitterman, Cassandra Labbe, Cameron Lovejoy, Casen Luck, Kevin McDonnell, Amelia Nelson, Taylor Nguyen, Nicholas Robinson, Walker Robinson, James Rogers, Colby Roy, Brendan Rynne, Evan Schindler, Eva Stackpole, Zachary Sullivan, Maddison Tassinari, Jacob Towne, Riley Washburn, Morgan Welch-Thompson, Claudia Whorton, Gabriel Wilson, Tristan Wirth and Caitlin Wolff.

Juniors

High honors: Olivia Aiken, Sophia Allaire MacDonald, Nicholas Barry, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Daniel Behrens, Natalee Bickford, Saraphina Birtolo, William Blastos, Leah Bridgham, Britta Brown, Gabriel Calandri, Cole Cerabona, Ian Connors, Emily Corleto, Mary Couturier, Kylie DeFeo, Timothy Egan, Elizabeth Elkington, Evan Enis, Lenore Famosi, Elizabeth Flynn, Ava Gaulkin, Erin Gorton, Christopher Grady, Lila Harakles, Ava Haritos, Sarah Harmon, Eryn Harrington, Cole Hoffman, William Kenneway, Madeline Leavy-Rosen, Maxim LeBlanc, Chloe Leonard, Marcus Luddy, Sarah MacKinnon, Mackenzie MacLeod, Owen Manahan, Patricia Mankin, Amelia Marquez, Olivia McLean, Julia Milligan, Mia Murray, Christopher Nagorniak, Owen Nelson, Trevor Nelson, Maggie Nguyen, Emma Patterson, Luna Phipps-Costin, Jack Reetz, Alexander Robbie-Johnston, Evie Roop, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Brennan Schatzabel, Hallie Schwartzman, Ryan Scott, Morgan Shmalo, Kurt Stentiford, Louisa Strachan, Jordyn Sullivan, James Sutton, Emily Temple, Merredith Thibodeau, Osiris Thomas, Gabriel Vesenka and Grace West.

Honors: Dakota Aylward-Frank, Brianna Brown, Carolanne Clark, Carlyn Davis, Keegan Donaher, Mary Everett, Ryan Ferrick, Caj Gibson, Kayla Gralia, Britney Gregoire, Lindsey Gregoire, John Gurski, Isabel Harms, Bryan Hickey, Emily Hickey, Anna Howarth, Kiera Kenneally, Piper Kingston, Brady Lamontagne, Joshua LaRoche, Skye Lee, Hannah Liautaud, Max Lin, Angelina Macedo, Jade MacKilligan, Kody Martin, Abigail Montembeau, Kate Moore, Marco Morin, Cameron Neale, Rachel Petrarca, Lucas Richardson, Samantha Rouillard, Spenser Rynne, Sophia Smith, Eliara Spinney, Christopher Taggart, Alysson Tarr, Sydney Waitt, Brea Walker, John Weaver, Justin Williams, Edward York, Thomas Zub and William Zub.

Seniors

High honors: Samantha Abelson, Kaitlyn Anderson, Eliza Bartlett, Joshua Bremser, Sabrina Cabral, Elizabeth Cain, Madalyn Chapman, Eli Clark, Camden Connor, Lydia Corcoran, Ally Coughlan, Anna Cressey, Robert Davis, Spencer Desrochers, Miles Eaton, Caleb Eickmann, Hayley Emmons, Dakota Ewy, Gabrielle Fogg, Madison Harakles, Elizabeth Heikkinen, Emily Hill, Louise Holway, Eliza Johnson, Jamie Johnson, Katherine Koch, Alissa Kruszenski, Olivia Kudas, Kristin L’Heureux, Nathan Ladd, Madison Lux, Mimi MacKilligan, Kate Mallory, Lucas Marquis, Grace Mastrangelo, Angus McLean, Emily McPike, Ashlyn Moran, Ivan Mulcahy, Emma Murphy, Alexis Nichols, Renee Nichols, Quinn Normandeau, Marran Oakman, Leah Payne, Liesl Quigley, Hannah Richelieu, Lauren Richelieu, Jocelyn Rocray, Katharina Roese, Emma Rogers, Gabrielle Roy, Ella Rumpf, Kyle Ryan, Casey Schatzabel, Chloe Smith, Emma Stevens, Sierra Tartre, Kaila Thomas, Nathan Watts, Brenden Whitten, Justin Wiggins, Madisson Wills, Samantha Witkus, Lilly Wolff and Logan Zandri.

Honors: Matthew Albaum, Juliet Auman, Shanelle Baker, Dylan Bard, Mallory Burchill, Danielle Clark, Hannah Dente, Kendall Dolan, Leah Dumas, Joshua Ellis, Jayne Emmons, Kyle Emmons, Allison Ferrick, Allie Gregoire, Grace Grenier, Sadie Gusha, Cole Hansen, Alexander Hussey, John Kiley, Ethan King, Carlisle Lancaster, Abigail Langley, Joshua Lavallee, Jenna LeBarge, Luke LeBlanc, Scott Lightbody, Erin Magaw, Nathan Masteller, Laura McLaughlin, Michael Mclean, Timothy Moyer, Cassandra Pastorelli, Nolan Ragnarsson, Sydney Richelieu, Jonathan Rimmer, Morgan Rogers, Adam Rollins, Kylie Rossborough, Patrick Saunders, Hannah Sheehan, Jakub Simicak, Riley Small, Heidi Stauss, Sarah Thill, Hannah Thomson, Bronson Welch-Thompson and Hayley Wuerthner.

Return to top