2016-07-08 / Community

Honor Roll

Kennebunk High School

Kennebunk High School

Fourth quarter

Freshmen

High honors: Jason Albaum, Joseph Bergeon, Leah Bolduc, Margaret Booth, Mason Burke, Joseph Bush, Catherine Campbell, Emma Chestnut, Austin Coulombe, Delaney Cox, Samantha Creech, Emma Cripps, Hannah D’Orso, Lucia Davis, Taylor Davis, Dante DeLorenzo, Abigail Doherty, Nathaniel Durham, Colby Ellis, Juli Ennis, MacKenzie Esquivel, Nels Faul, Alexander Felvinci, Charlotte Finer, Alison Finn, Emma Flores, Alice Hauser, Brandon Hauser, Isabel Hauser, Molly Hetzel, Lindsay Hill, Trea Hsieh-Lewis, Christine Jarowicz, Chase Lamontagne, Panagiotis Lazos, Abby Lennon, Charles Metcalfe, Cameron Munro, Meg Noble, Joseph Parent, Lydia Pietrowski, Chloe Pizey, Julia Plaisted, Eli Richardson, Allison Rickert, Meg Russell, Evan Schindler, Morgan Sharp, Cameron Small, Derek Smith, Isabella Smith, Carter Stevens, Linnea Sullivan, Olivia Sweet, Sophie Thompson, Samuel Vaccaro, Thomas VanDeinse, Michael Walsh, Riley Washburn, Alexandra Weisheit, Caitlin Whalen, Satya Williams, Margaret Yemma and Ian Zogg.

Honors: Logan Bard, Charlie Bigbee, William Bodden, Lucas Brown, Molly Burne, Grace Burritt, Thomas Charlton, Jacob Cook, Abigail Cotton, Molly Davis, Nicholas Desmarais, Forrest Dils, Caleb Dumas, Alexander Ferris, Lia Hansen, Zachary Hersom, Holden Johnson, Zachary Johnson, William Jones, Jake Kitterman, Benjamin Ladlow, Seth Lefebvre, Cameron Lovejoy, Caroline Lowery, Hannah Marquis, Kevin McDonnell, Aidan McEnaney, Amelia Nelson, Jonas Ragnarsson, Walker Robinson, James Rogers, Colby Roy, Brendan Rynne, Eva Stackpole, Nathaniel Stauss, Sally Stead, Conor Stevens, Zachary Sullivan, Maddison Tassinari, Abigail Thibeau, Grace Thompson, Morgan Welch-Thompson, Gabriel Wilson and Tristan Wirth.

Sophomores

High honors: Olivia Aiken, Sophia Allaire-MacDonald, Nicholas Barry, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Daniel Behrens, Natalee Bickford, Saraphina Birtolo, William Blastos, Britta Brown, Gabriel Calandri, Cole Cerabona, Ian Connors, Kylie DeFeo, Evan Enis, Mary Everett, Lenore Famosi, Elizabeth Flynn, Adia Grogan, Ava Haritos, Sarah Harmon, Isabel Harms, Eryn Harrington, Cole Hoffman, Piper Kingston, Brady Lamontagne, Maxim LeBlanc, Hannah Liautaud, Sarah MacKinnnon, Mackenzie MacLeod, Owen Manahan, Patricia Mankin, Amelia Marquez, Julia Milligan, Mia Murray, Trevor Nelson, Maggie Nguyen, Jack Reetz, Alexander Robbie-Johnston, Evie Roop, Samantha Rouillard, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Brennan Schatzabel, Hallie Schwartzman, Jordyn Sullivan, James Sutton, Emily Temple, Merredith Thibodeau, Osiris Thomas, Gabriel Vesenka, and Edward York.

Honors: Emily Corleto, Carlyn Davis, Cole Dickinson, William Gardner, Ava Gaulkin, Erin Gorton, Christopher Grady, Kayla Gralia, Britney Gregoire, Lindsey Gregoire, John Gurski, Adrianna Hall, Haley Ham, Brianna Hayes, William Kenneway, Skye Lee, Chloe Leonard, Angelina Macedo, Sydney Macedo, Jade MacKilligan, Kody Martin, Olivia McLean, Michael Meads, Isabelle Mosher, Cameron Neale, Owen Nelson, Emma Patterson, Rachel Petrarca, Nguyen Pham, Lucas Richardson, Spenser Rynne, Ryan Scott, Morgan Shmalo, Sophia Smith, Kurt Stentiford, Louisa Strachan, Christopher Taggart, Isabel Toth, Grace West, and Duaa Zehra.

Juniors

High honors: Samantha Abelson, Matthew Albaum, Kaitlyn Anderson, Eliza Bartlett, Sean Berry, Mallory Burchill, Sabrina Cabral, Elizabeth Cain, Madalyn Chapman, Danielle Clark, Camden Connor, Ally Coughlan, Robert Davis, Spencer Desrochers, Leah Dumas, Miles Eaton, Caleb Eickmann, Dakota Ewy, Gabrielle Fogg, Sadie Gusha, Madison Harakles, Louise Holway, Eliza Johnson, Katherine Koch, Alissa Kruszenski, Kristin L’Heureux, Nathan Ladd, Madison Lux, Mimi MacKilligan, Kate Mallory, Angus McLean, Emily McPike, Timothy Moyer, Ivana Mulcahy, Emma Murphy, Renee Nichols, Quinn Nomandeau, Marran Oakman, Brian Radel, Hannah Richelieu, Jocelyn Rocray, Emma Rogers, Kylie Rossborough, Ella Rumpf, Kyle Ryan, Riley Small, Chloe Smith, Emma Stevens, Brenden Whitten, Justin Wiggins, Samantha Witkus, Hayley Wuerthner and Logan Zandri.

Honors: Lukas Alexandre, Joshua Bremser, Simon Butterfield, Lydia Corcoran, Anna Cressey, Hannah Dente, Jayne Emmons, Kyle Emmons, Elizabeth Heikkinen, Jamie Johnson, John Kiley, Olivia Kudas, Abigail Langley, Erin Magaw, Michael Maloney, Nathan Masteller, Grace Mastrangelo, Laura Mc- Laughlin, Alexis Nichols, Cassandra Pastorelli, Leah Payne, Liesl Quigley, Lauren Richelieu, Sydney Richelieu, Katharina Roese, Patrick Saunders, Hannah Sheehan, Sarah Thill, Kaila Thomas, Tucker Warren, Nathan Watts and Lily Wolff.

Seniors

High honors: Eric Aiken, Steven Anastas,

Jasmine Askew, Stephanie Ayotte, Ameliagh Beaudette, Travon Bradford, Collin Campbell, Sydney Campbell, Elizabeth Carroll, Ryan Chiasson, Malori Cole, Donovan Connor, Ryan Coughlan, Rosemary Crimp, Lucas Deely, Autumn Desrosiers, Amy Eckland, Olivia Ferrick, Mackenzie Gordon, Patrick Grady, Gabriella Harrison, Chloe Kapantais, Ashley Kayser, Conner Keithley, Shae Kingston, Kristen Koch, Joelle Krause, Isabella Kudas, Jesse Lacasse, Nathan LaPointe, Alexander Larrabee, Mackenzie Lewia, Marshall Lowery, Stephanie Macisso, Logan Mackenzie Megan Markham, Charles Miller, Kelli Molloy, Cooper Mowry, Mia Noble, Benjamin Nunan, William O’Neil, Molly Parent, Kathleen Rakes, Carlton Robie, Grace Robinson, Kathryn Ross, Taylor Rossics, Olivia Sandford, Kyra Schwartzman, Cara Small, Erin Snow, Stephanie Sullivan, Spencer Thibodeau, Julia Towne, Isaac Vaccaro, Benjamin Walker-Dubay, Gabrielle White and Ezekiel Wilson.

Honors: Issak Allaire-MacDonald, Courtney Ames, Schuyler Aylward-Frank, Boden Beveridge, Jacob Bickford, Emily Brown, Donald Bryant, Riley Burrows Brown, Jennifer Bush, Draigc Carrintong, Meira Clark, Mikayla Cloutier, Brendan Comegys, Joseph Borbett, Matthew Cressey, Philip Durrell, Mary Farmer, Acadia French, Patrick Gassman, Jonah Gauthier, Brittany Guillemette, Noah Hyde, John Jarowicz, Colleen Keegan, Zander Kosmala, Gabrielle Krutuleski, Salma Lindblom, Jamie Littlefield, Kyle Livermore, Zachary MacKinnon, Sebastian Madore, Cameron Mahoney, Ryzen Mickeriz, Joseph Mooney, Emily Moore, Liam Nelligan, Monica Powers, Andrew Radomski, Emily Reynolds, Carolyn Richardson, Shawn Roberts, James Ross, Carly Sandler, Tristtan Sandoval, Emma Sheehan, Hunter Smith, Robert Thyng, Evan Warren, Megan West, Matthew Whalen and Andrew Zogg.

Return to top