2016-03-11 / Community

Honor Roll

Kennebunk High School

Second quarter

Freshmen

High honors: Jason Albaum, Joseph Bergeon, Mason Burke, Joseph Bush, Catherine Campbell, Emma Chestnut, Abigail Cotton, Delaney Cox, Samantha Creech, Emma Cripps, Hannah D’Orso, Lucia Davis, Molly Davis, Dante DeLorenzo, Forrest Dils, Abigail Doherty, Colby Ellis, Juli Ennis, MacKenzie Esquivel, Nels Faul, Alexander Felvinci, Alexander Ferris, Charlotte Finer, Emma Flores, Alice Hauser, Brandon Hauser, Isabel Hauser, Molly Hetzel, Lindsay Hill, Trea Hsieh-Lewis, Christine Jarowicz, William Jones, Hayley King, Chase Lamontagne, Panagiotis Lazos, Abby Lennon, Casen Luck, Charles Metcalfe, Cameron Munro, Meg Noble, Joseph Parent, Chloe Pizey, Julia Plaisted, Eli Richardson, Allison Rickert, Morgan Sharp, Derek Smith, Carter Stevens, Trevor Sutton, Olivia Sweet, Sophie Thompson, Samuel Vaccaro, Thomas VanDeinse, Riley Washburn, Alexandra Weisheit, Caitlin Whalen, Satya Williams, Margaret Yemma and Ian Zogg.

Honors: Logan Bard, Bruno Belo, Charlie Bigbee, Leah Bolduc, Alexander Champagne, Thomas Charlton, Jacob Cook, Wenter Dugovic, Alison Finn, Lia Hansen, Zachary Hersom, Zachary Johnson, Elizabeth Kellett, Seth Lefebvre, Cameron Lovejoy, Hannah Marquis, Kevin McDonnell, Jalion McLean, Amelia Nelson, Jameson Oakes, Lydia Pietrowski, Colby Roy, Meg Russell, Evan Schindler, Isabella Smith, Eva Stackpole, Nathaniel Stauss, Sally Stead, Conor Stevens, Linnea Sullivan, Zachary Sullivan, Maddison Tassinari, Jacob Towne, Morgan Welch-Thompson, Gabriel Wilson and Tristan Wirth.

Sophomores

High honors: Olivia Aiken, Sophia Allaire

MacDonald, Nicholas Barry, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Danie Behrens, Natalee Bickford, Saraphina Birtolo, William Blastos, Leah Bridgham, Britta Brown, Cole Cerabona, Carlyn Davis, Kylie DeFeo, Mary Everett, Lenore Famosi, Ava Gaulkin, Adia Grogan, Ava Haritos, Sarah Harmon, Cole Hoffman, Piper Kingston, Brady Lamontagne, Maxim LeBlanc, Chloe Leonard, Hannah Liautaud, Sarah MacKinnon, Mackenzie MacLeod, Owen Manahan, Patricia Mankin, Amelia Marquez, Olivia McLean, Michael Meads, Mia Murray, Maggie Nguyen, Emma Patterson, Jack Reetz, Lucas Richardson, Evie Roop, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Brennan Schatzabel, Hallie Schwartzman, Morgan Shmalo, Jordyn Sullivan, James Sutton, Emily Temple, Merredith Thibodeau and Gabriel Vesenka.

Honors: Dakota Aylward-Frank, Zachary Brown, Gabriel Calandri, Ian Connors, Elizabeth Elkington, Evan Enis, Ryan Ferrick, Elizabeth Flynn, Caj Gibson, Erin Gorton, Christopher Grady, Lindsey Gregoire, John Gurski, Isabel Harms, Eryn Harrington, Anna Howarth, Hannah Johnson, William Kenneway, Skye Lee, Angelina Macedo, Sydney Macedo, Jade MacKilligan, Thomas Madden, Abigail Montembeau, Marco Morin, Eli Mowry, Trevor Nelson, Rachel Petrarca, Alexander Robbie-Johnston, Ryan Scott, Sophia Smith, Louisa Strachan, Christopher Taggart, Osiris Thomas, Grace West, Edward York, Duaa Zehra and William Zub.

Juniors

High honors: Samantha Abelson, Matthew Albaum, Kaitlyn Anderson, Eliza Bartlett, Mallory Burchill, Sabrina Cabral, Elizabeth Cain, Madalyn Chapman, Camden Connor, Lydia Corcoran, Ally Coughlan, Anna Cressey, Robert Davis, Leah Dumas, Miles Eaton, Caleb Eickmann, Kyle Emmons, Gabrielle Fogg, Sadie Gusha, Louise Holway, Eliza Johnson, Katherine Koch, Kristin L’Heureux, Nathan Ladd, Madison

Lux, Mimi MacKilligan, Kate Mallory, Angus McLean, Emily McPike, Ethan Miller, Ivana Mulcahy, Emma Murphy, Renee Nichols, Quinn Normandeau, Marran Oakman, Brian Radel, Hannah Richelieu, Jocelyn Rocray, Katharina Roese, Emma Rogers, Gabrielle Roy, Ella Rumpf, Kyle Ryan, Casey Schatzabel, Chloe Smith, Emma Stevens, Brenden Whitten, Justin Wiggins, Samantha Witkus, Hayley Wuerthner and Logan Zandri.

Honors: Lukas Alexandre, Coral Bernier, Sean Berry, Joshua Bremser, Danielle Clark, Hannah Dente, Spencer Desrochers, Hayley Emmons, Allie Gregoire, Grace Grenier, Madison Harakles, Jamie Johnson, Asia Kea, Alissa Kruszenski, Olivia Kudas, Abigail Langley, Joshua Lavallee, Scott Lightbody, Erin Magaw, Lucas Marquis, Nathan Masteller, Alexis Nichols, Cassandra Pastorelli, Leah Payne, Lauren Richelieu, Jonathan Rimmer, Kylie Rossborough, Riley Small, David Sullo, Sarah Thill and Nathan Watts.

Seniors

High honors: Steven Anastas, Logan Aromando, Stephanie Ayotte, Ameliagh Beaudette, Travon Bradford, Jennifer Bush, Sydney Campbell, Elizabeth Carroll, Ryan Chiasson, Meira Clark, Donovan Connor, Joseph Corbett, Lucas Deely, Brianna Desmarais, Amy Eckland, Olivia Ferrick, Patrick Gassman, Patrick Grady, Christopher Hannon, Chloe Kapantais, Ashley Kayser, Conner Keithley, Shae Kingston, Kristen Koch, Joelle Krause, Isabella Kudas, Jesse Lacasse, Nathan LaPointe, Mackenzie Lewia, Marshall Lowery, Stephanie Macisso, Charles Miller, Kelli Molloy, Cooper Mowry, Mia Noble, Benjamin Nunan, William O’Neil, Shannon O’Toole, Molly Parent, Carlton Robie, Grace Robinson, Kathryn Ross, Olivia Sandford, Kyra Schwartzman, Susan-Caitlyn Seavey, Cara Small, Erin Snow, Stephanie Sullivan, Julia Towne, Isaac Vaccaro, Gabrielle White and Ezekiel Wilson.

Honors: Jasmine-Lee Askew, Donald Bryant, Mikayla Cloutier, Malori Cole, Brendan Comegys, Ryan Coughlan, Mackenzie Gordon, Fiona Harms, Gabriella Harrison, Zachary Jewett, Zander Kosmala, Gabrielle Kruteleski, Tam Lee, Salma Lindblom, Jamie Littlefield, Zachary MacKinnon, Sebastian Madore, Cameron Mahoney, Megan Markham, Joseph Mooney, Casey Pyle, Carolyn Richardson, Taylor Rossics, Dakota Rynne, Carly Sandler, Emma Sheehan, Hunter Smith, Jeremy Sudol, Alexander Sullivan, Vitoria Sweet, Nathaniel Thelin, Evan Warren, Megan West and Vanessa Williamson.

Return to top