2015-04-10 / Community

Kennebunk High School

Second quarter

Freshmen

High honors: Olivia Aiken, Jacquelyn Allaire-MacDonald, Sophia Allaire- MacDonald, Nicholas Barry, Briannagh Beaudette, Kyle Beaupre, Daniel Behrens, Natalee Bickford, Saraphina Birtolo, William Blastos, Leah Bridgham, Brianna Brown, Britta Brown, Cole Cerabona, Mary Couturier, Kylie DeFeo, Mary Everett, Lenore Famosi, Ava Gaulkin, Adia Grogan, Ava Haritos, Sarah Harmon, Cole Hoffman, Piper Kingston, Brady Lamontagne, Hannah Liautaud, Sarah MacKinnon, Mackenzie MacLeod, Amelia Marquez, Olivia McLean, Julia Milligan, Mia Murray, Maggie Nguyen, Quynhnguyen Pham, Judah Phipps- Costin, Evie Roop, Samantha Rouillard, Kellie Ryan, Quinn Sargent, Hallie Schwartzman, Kurt Stentiford, Jordyn Sullivan, James Sutton, Merredith Thibodeau, Gabriel Vesenka and Curtis Welter.

Honors: Jacob Ames, William Bayha, Francis Carroll, Ian Connors, Carlyn Davis, Elizabeth Elkington, Evan Enis, Ryan Ferrick, Elizabeth Flynn, Benjamin Foisy, Erin Gorton, Christopher Grady, Britney Gregoire, Lindsey Gregoire, Isabel Harms, Bryan Hickey, Anna Howarth, Jalen Jellison, William Kenneway, Maxim LeBlanc, Chloe Leonard, Marcus Luddy, Angelina Macedo, Thomas Madden, Owen Manahan, Patricia Mankin, Kody Martin, Jack Mason, Michael Meads, Samuel Miale, Kate Moore, Isabelle Mosher, Christopher Nagorniak, Owen Nelson, Trevor Nelson, Andrew Pastorelli, Emma Patterson, Rachel Petrarca, Jack Reetz, Lucas Richardson, Alexander Robbie-Johnston, Spenser Rynne, Morgan Shmalo, Sophia Smith, Eliara Spinney, Megan Stevens, Louisa Strachan, Christopher Taggart, Emily Temple, Osiris Thomas, Sydney Waitt, John Weaver, Justin Williams, Edward York and William Zub.

Sophomores

High honors: Samantha Abelson, Matthew Albaum, Eliza Bartlett, Mallory Burchill, Elizabeth Cain, Camden Connor, Ally Coughlan, Robert Davis, Caleb Eickmann, Dustin Ewy, Gabrielle Fogg, Grace Forrest, Allie Gregoire, Madison Harakles, Elizabeth Heikkinen, Louise Holway, Eliza Johnson, Brendan Keefe, Katherine Koch, Alissa Kruszenski, Kristin L’Heureux, Nathan Ladd, Madison Lux, Mimi MacKilligan, Kate Mallory, Grace Mastrangelo, Angus McLean, Emily McPike, Timothy Moyer, Ivan Mulcahy, Emma Murphy, Renee Nichols, Quinn Normandeau, Hannah Richelieu, Lauren Richelieu, Jocelyn Rocray, Katharina Roese, Emma Rogers, Gabrielle Roy, Ella Rumpf, Kyle Ryan, Chloe Smith, Emma Stevens, Kaila Thomas, Brenden Whitten, Justin Wiggins, Samantha Witkus, and Logan Zandri.

Honors: Lukas Alexandre, Shanelle Baker, Sabrina Cabral, Eli Clark, Lydia Corcoran, Anna Cressey, Hannah Dente, Spencer Desrochers, Leah Dumas, Hayley Emmons, Kyle Emmons, Grace Grenier, Cole Hansen, Asia Kea, John Kiley, Ethan King, Abigail Langley, Scott Lightbody, Erin Magaw, Michael Maloney, Nathan Masteller, Alexis Nichols, Marran Oakman, Cassandra Pastorelli, Leah Payne, Liesl Quigley, Brian Radel, Sydney Richelieu, Jonathan Rimmer, Adam Rollins, Kylie Rossborough, Casey Schatzabel, Garrett Trufant, Tucker Warren, Hayley Wuerthner and Colin Yates.

Juniors

High honors: Eric Aiken, Issak Allaire- MacDonald, Steven Anastas, Logan Aromando, Stephanie Ayotte, Ameliagh Beaudette, Travon Bradford, Donald Bryant, Riley Burrows-Brown, Sydney Campbell, Elizabeth Carroll, Ryan Chiasson, Meira Clark, Donovan Connor, Ryan Coughlan, Lucas Deely, Amy Eckland, Olivia Ferrick, Patrick Grady, Gabriella Harrison, Ashley Kayser, Shae Kingston, Kristen Koch, Joelle Krause, Nathan LaPointe, Mackenzie Lewia, Marshall Lowery, Anna Luddy, Briaunna Meyer, Charles Miller, Kelli Molloy, Emily Moore, Mia Noble, William O’Neil, Shannon O’Toole, Molly Parent, Kylie Plunkett, Carlton Robie, Grace Robinson, Kathryn Ross, Olivia Sandford, Kyra Schwartzman, Brooke Seeley, Daniel Shipman, Cara Small, Erin Snow, Stephanie Sullivan, Victoria Sweet, Julia Towne, Isaac Vaccaro, and Claudia Zuil Ortego.

Honors: Courtney Ames, Jasmine-Lee Askew, Boden Beveridge, Jennifer Bush, Katherine Charlton, Dana Comeau, Erykah Condon, Rosemary Crimp, Brianna Desmarais, Patrick Gassman, Mackenzie Gordon, Brittany Guillemette, Fiona Harms, Zheng He, Conner Keithley, Zander Kosmala, Gabrielle Krutuleski, Isabella Kudas, Jesse Lacasse, Alexander Larrabee, Salma Lindblom, Stephanie Macisso, Logan Mackenzie, Zachary MacKinnon, Cole MacLeod, Cameron Mahoney, Carolyn Richardson, James Ross, Dakota Rynne, Mary Sachs, Susan-Caitlyn Seavey, Taressa Smith, Alex Sullivan, Steven Temm, Spencer Thibodeau, Matthew Whalen and Ezekiel Wilson.

Seniors

High honors: Samantha Auriemma, Katherine Bauld, Joseph Beaudoin, David Behrens, Rachel Brigham, Isabella Bruns, Nicholas Bush, Jacob Connors, Hunter Coughlan, Jonathan Curran, Jonah Desrochers, Andrea Dest, Tyler Dolan, Sierra Dorney, Abigail Doyle, Caroline Dunn, Hayley Fecko, Julian Felvinci, Emily Ferrick, Andrew Flyne, Alexander Gaulkin, John Graydon, Samuel Heikkinen, Caroline Hoch, Thea Hollman, Jay Huskins, Hannah Ingham, Allison King, Timothy Lavallee, Gregory Leclair, Mark Lightbody, Caitlyn Littlefield, Julie Ludwig, Samantha Machado, Sarah Mallory, Jansen Manahan, Jivanna Mason, Castine Mathews, Cara McCluskey, Jennifer McGuire, Maia Mulcahy, Erin Murphy, Jaclin Murphy, Shane Normandeau, Jacob Oransky, Hannah Pepin, Kylie Reynolds, Katherine Richard, Sienna Roberge, Madison Shmalo, Sarah Spaulding, Zanna Spinney, Marissa Staples, Harrison Vosburgh, Timothy Walsh, Allison Weaver and Kristin Wiewel.

Honors: Danielle Bickford, Eric Bjoerk, Sean Brannen, Emma Bridges, Kyle Broughton, Hannah Brown, Andrew Burns, Tyler Dickinson, Sydney Douston, Meaghan Dube, Adrienne Dumas, Tyler Dumas, Dana Foley, Corey Gilbert, Olivia Hammer-Grant, Kaleigh Haroldsen, Huiniu Hu, Cody Jewett, Zachary Jewett, Connor Johnson, John Lapham, Cameron Ledesma, Linda Line, Anne Lyden, James Macolini, Hunter Nelson, Kacie Nelson, Johannes Oosten, Nicholas Ouellette, Emily Rickert, Matthew Rimmer, Connor Shillington, Caroline Smith, Carter Stone, Kaitlin Thibeau, Caroline Thompson, Ryan Whalen and Sabrina Wing.

Return to top